Masaż pleców

W dzisiejszych czasach wielu z nas narzeka na ból kręgosłupa. Spowodowane jest to brakiem aktywności fizycznej oraz wieloma godzinami spędzonymi w pozycji siedzącej, która wymusza nienaturalne ułożenie kręgosłupa. Skutkiem tego mięśnie pleców są napięte i obolałe, a kręgosłup coraz bardziej doskwiera. Powodem dolegliwości bywa również nadmiar stresu, który wywołuje napięcie.

Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu możesz odczuć znaczną ulgę. Mowa o masażu pleców, połączonym z masażem kręgosłupa. To częściowo leczniczy masaż, który powoduje rozluźnienie napiętych, obolałych mięśni. Dzięki temu szybko przynosi ulgę, odpręża oraz znacząco zmniejsza dolegliwości bólowe. Polecany jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Masaż pleców połączony z masażem kręgosłupa ma wiele korzyści. Wśród nich wymienić możemy przede wszystkim uczucie głębokiego odprężenia. Poza tym, masaż ten pomaga w licznych dolegliwościach bólowych w okolicy kręgosłupa - od bólu w odcinku lędźwiowym, po sztywność karku. Sprawia, że czujemy się sprawniejsi, a nieprzyjemne uczucie napięcia i sztywności szybko mija.

Wskazania do wykonania masażu to przede wszystkim częste bóle pleców na różnych odcinkach, które nie są spowodowane zwyrodnieniami czy chorobami kręgosłupa. Ten rodzaj masażu warto wykonać również w przypadku osób zmagających się z notorycznym stresem, prowadzących siedzący tryb życia oraz bardzo aktywnych, które narażają mięśnie pleców na liczne przeciążenia.