Terapia nietrzymania moczu

Terapia nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu można skutecznie wyleczyć. Istnieje wiele metod leczenia nietrzymania moczu. Fizjoterapia jest bezpieczna, ogólnie akceptowana przez kobiety w każdym wieku i właściwie nie ma przeciwwskazań do jej stosowania. Wyróżnić można następujące rodzaje nietrzymania moczu oraz metody fizjoterapii: ćwiczenie mięśni Kegla, terapia behawioralna (trening pęcherza moczowego), magnetostymulacja, elektrostymulacja, biofeedback.

Elektroterapia

Elektroterapia

Dziedzina fizykoterapii, zajmująca się leczeniem objawowym schorzeń m.in. neurologicznych i układu ruchu za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych. Celem elektroterapii jest złagodzenie bólu, zmniejszenie bądź podwyższenie napięcia tkanki mięśniowej i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Elektroterapia przyspiesza wchłanianie obrzęków i wysięków śródstawowych. Jest przygotowaniem do dalszej rehabilitacji, ponieważ pobudza mięśnie i przerywa mechanizm "błędnego koła bólu".

Ultradźwięki

Ultradźwięki

Ultradźwięki – to zabieg wykorzystujący fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości niesłyszalne dla ucha ludzkiego. W wyniku przejścia fali ultradźwiękowej do tkanek, dochodzi do powstawania w nich ciepła oraz do zjawiska określanego mikromasażem. Zabieg ten ma działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne, powoduje zmniejszenie napięcia mięśni, przyspieszenie przepływu limfy w naczyniach limfatycznych, zwiększenie procesu wchłaniania, wytworzenie efektu przekrwiennego, przyspieszenie gojenia się ran oraz zwiększenie rozciągliwości tkanki łącznej w bliznach.

Magnetoterapia

Magnetoterapia

Magnetoterapia – to zabieg polegający na zastosowaniu zmiennego pola magnetycznego niskiej częstotliwości. Przenika ono w całości przez całe ciało uruchamiając różnego rodzaju procesy komórkowe. Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, zwiększa wychwytywanie tlenu przez tkanki, mobilizuje mikrokrążenie, stymuluje krążenie obwodowe, działa przeciwobrzękowo, a ponadto przyspiesza regenerację tkanek miękkich oraz zrost kostny.

Magnetostymulacja

Magnetostymulacja

Magnetostymulacja to oddziaływanie na organizm słabym, wolnozmiennym polem elektromagnetycznym w celu uzyskania w nim stanu równowagi funkcjonalnej (homeostazy).

Magnetostymulacja jest metodą skuteczną i bezpieczną, a wiec przydatną w profilaktyce i terapii wielu schorzeń.

Ma działanie przeciwbólowe, regeneracyjne i relaksacyjne. Dodatkowo wpływa na zmniejszenie deficytu i długu tlenowego, dzięki czemu organizm jest lepiej dotleniony.


Sollux

Pojedynczy zabieg naświetlania trwa zazwyczaj od 10 do 20 minut – jest często przygotowaniem do dalszej terapii – masażu, fizykoterapii i kinezyterapii.

Lampa sollux z nałożonym filtrem niebieskim przepuszcza promienie niebieskie oraz osłabia promienie podczerwone (cieplne). Zmniejsza głębokość penetracji promieni podczerwonych i ich właściwości cieplne, wywołując głównie działanie przeciwbólowe i uspokajające. Filtr czerwony przepuszcza promienie czerwone widzialne i podczerwone.

Promieniowanie podczerwone głęboko wnika pod tkankę skórną, przynosząc wiele korzyści dla organizmu.

Fala uderzeniowa w rehabilitacji

Fala uderzeniowa w rehabilitacji

Fala uderzeniowa jest bardzo skuteczną metodą radzenia sobie z bólem. Jest bardzo często proponowana przez lekarzy, ponieważ dzięki fali uderzeniowej można poprawić krążenie, metabolizm komórkowy, a także pozbyć się cellulitu. Główną zaletą jest to, że działanie terapeutyczne utrzymuje się bardzo długo.

Fala uderzeniowa wytwarzana jest pod ciśnieniem w profesjonalnym, przeznaczonym do tego aparacie, a następnie przy pomocy impulsów aplikowana jest do ciała przez specjalną głowicę. Dzięki ich zogniskowaniu fala uderzeniowa bardzo dokładnie trafia w konkretne miejsce.

Laseroterapia

Laseroterapia – to metoda bodźcowego oddziaływania energii promieniowania laserowego na chore tkanki, polegająca na aplikowaniu na chore miejsca wiązki światła laserowego o odpowiedniej mocy i długości fali.

Laser wykorzystuje się do biostymulacji, normalizacji i regeneracji błon komórkowych tkanki kostnej i tkanek miękkich. Pobudza organizm do wytwarzania substancji przeciwbólowych oraz przyspiesza gojenie się ran.

Elektrostymulacja

Elektrostymulacja to zabieg rehabilitacyjny lub leczniczy. Polega na stymulacji nerwów lub mięśni za pomocą impulsów elektrycznych o określonej częstotliwości, amplitudzie i czasie trwania. Elektrostymulacja stosowana jest do mięśni uszkodzonych, przy porażeniach i niedowładach typu wiotkiego. Zabieg ma na celu niedopuszczenie do degeneracji odnerwionego mięśnia aż do momentu zregenerowania uszkodzonego nerwu obwodowego. Oprócz tego efektami elektrostymulacji są poprawa wyglądu sylwetki, rozbicie cellulitu i spalenie tkanki tłuszczowej, poprawa dotlenienia skóry, przyśpieszenie produkcji kolagenu i elastyny, a także zmniejszenie dolegliwości bólowych i ogólną poprawę odporności.

Laser wysokoenergetyczny

Terapia laserem wysokoenergetycznym to wiodąca terapia w leczeniu bólu, procesie gojenia się tkanek oraz przywracania sprawności ruchowej, natychmiastowe efekty terapeutyczne, nie tylko redukuje ból, ale także poprawia mobilność i funkcjonalność. Terapia laserem wysokoenergetycznym stymuluje regenerację tkanek i ich gojenie się na poziomie komórkowym. Maksymalna moc wynosząca do 12 watów pozwala na bardzo głębokie przenikanie światła laserowego. Terapia ta jest szybką i skuteczną metodą leczenia o szerokim spektrum zastosowania, która nie wywołuje efektów ubocznych.