Makijaż dzienny

Makijaż dzienny, jak sama nazwa wskazuje, można nosić na co dzień. Pasuje do każdego stroju, fryzury i okazji. Sprawia, że twarz wygląda naturalnie, podkreślając przy tym jej atuty – kości policzkowe, oczy, usta i karnacje. Przy makijażu dziennym stosujemy delikatny podkład dopasowany do rodzaju i koloru naszej skóry, korektor, którym retuszujemy niedoskonałości i cienie pod oczami oraz puder i róż, pomagające podkreślić kości policzkowe.

Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy różni się od dziennego przede wszystkim intensywnością. Możemy pozwolić sobie przy nim na większą dozę fantazji, na odważniejsze połączenia kolorów i bardziej wyrazisty wygląd. Należy pamiętać, że sztuka makijażu jest zabawą, nie ma więc utartych kanonów i zasad, których należy trzymać się przy jego wykonywaniu.

Makeup no makeup

Makijaż, który podkreśla urodę, maskuje niedoskonałości i jest prawie niewidoczny dla oka, to prawdziwa sztuka. Na tym właśnie polega makijażowy trend makeup no makeup. Malujemy się bardzo delikatnie, zaznaczamy brwi, policzki, nakładamy lekki podkład. Ważna jest nie tylko technika, ale także użycie właściwych kosmetyków. Jak to zrobić?

Makijaż okazjonalny

Odpowiednio dobrany makijaż okolicznościowy pięknie wyeksponuje atuty Twojej urody i zatuszuje drobne niedociągnięcia natury. Perfekcyjnie nałożone kosmetyki wymodelują rysy twarzy, wydobędą tajemnicze spojrzenie i podkreślą piękny uśmiech na ustach. Dzięki niemu odkryjesz swoje nowe oblicze, poczujesz się kobieco i nabierzesz pewności siebie gdziekolwiek się pojawisz. Cechą charakterystyczną dla makijażu okolicznościowego jest jego trwałość

Makijaż ślubny

Twój ślub jest okazją, by naprawdę zabłysnąć. Tego dnia każda panna młoda chciałaby wyglądać pięknie i olśniewająco. Zjawiskowa suknia i odpowiednio dobrana fryzura to jednak nie wszystko, istotny jest także precyzyjnie wykonany makijaż. Powinien on idealnie podkreślać urodę panny młodej oraz ukrywać jej niedoskonałości. Ważne jest by pasował do sukni ślubnej, fryzury i dodatków, tworząc spójną całość.

Makijaż fotograficzny

Przy makijażu fotograficznym muszą być uwzględnione takie czynniki jak światło, technika fotografowania i efekt jaki chcemy uzyskać. Nieodpowiednie oświetlenie może zmieniać kolory kosmetyków i stopień ich nasycenia.